חברים, מגדלים ואנשי המדגה הישראלי שלום,
לפני למעלה מ- 8 עשורים הוקם בישראל ענף המדגה הישראלי, ענף שלאורך כל שנות קיומו מושתת על ערכי ההתיישבות החקלאית הציונית, עבודת האדמה ואהבת הארץ. עשינו זאת, כמו שאנחנו יודעים, בעבודה קשה, בשותפות ובאמונה שניתן לקיים בישראל חקלאות מים מתקדמת ומובילה.

לאורך השנים התפתח וצמח הענף והפך לנדבך מרכזי בצביונם ופרנסתם של יישובים רבים בעמק המעיינות, בגלבוע, בגליל המערבי, בחוף הכרמל ובגליל העליון.
לצד המאבק היומיומי על קיום חקלאות צומחת בפריפריה והתמודדות עם מדיניות ממשלתית שאינה תמיד מעודדת חקלאות כזו, הצמיח הענף דורות רבים של מגדלי דגים מקצועיים ורבי ניסיון והוא מצליח להבטיח אספקה רציפה ואיכותית של תוצרת חקלאית מקומית לאזרחי המדינה.
המדגה הישראלי ניצב בפני אתגרים משמעותיים בשנים הקרובות. אנו יוצאים לדרך חדשה בתחומי השיווק המשותף, דרך שדורשת מאיתנו רמה גבוהה של אמון וערבות הדדיים. היערכות הענף לפעילות משותפת בתחום השיווק תביא לשיפור עמדת הפתיחה שלנו בשוק ותקדם את המדגה הישראלי ואת המגדלים כולם.

בתחום המחקר והפיתוח, הקמנו קרן השקעות שלנו, שמטרתה לייצר תשתית של התחדשות והתייעלות לענף. תשתית זו תשפר את יכולת התחרות של המדגה הישראלי אל מול יבוא הדגים ותבטיח כי נשמור ואף נרחיב את יתרונות המדגה שלנו ביכולת לספק דג ישראלי טרי, איכותי ובריא לאזרחי ישראל. אנו צופים כי תהליך זה יאפשר לנו לשלב טכנולוגיות חדשות ומתקדמות שכל שלבי תהליך הגידול ולהצעיד את הענף כולו אל העתיד.
בתחום הרגולציה, אנו מברכים על שגרת הבדיקות הקפדנית, החלה על דגי הבריכות בארץ ומאפשרת לנו לשמור על הסטנדרטים הגבוהים ביותר באיכות הדגים שלנו. במקביל, אנו קוראים למדינה לוודא כי בדיקות בהיקף דומה יחולו גם על דגי היבוא, על מנת להבטיח כי איכות הדגים המגיעים לארץ מחו”ל ובעיקר מסין, אינה מסכנת את בריאות הציבור.
הרפורמה הסביבתית, שמטרתה להבטיח כי מי הפלט היוצאים מבריכות הדגים עומדים בתקנים הנדרשים ושומרים על איכות הסביבה ועל המערך האקולוגי שלנו, נמצאת כעת בעיצומה ומשקים רבים כבר החלו בתכנון ושדרוג התשתיות הרלוונטיות, בהתאם למתווה הרפורמה בכדי להבטיח את המשך הדו קיום החשוב בין החקלאות לבין הסביבה.
אני משוכנע כי בכוחות משותפים נוכל להתמודד בהצלחה עם אתגרים אלה ולהבטיח את המשך שגשוגו של הענף. כוחנו נובע מאיחוד השורות ומהשותפות בין המגדלים והמשקים השונים ואין לי ספק כי יחד נמשיך בתהליך הצמיחה בו התחלנו.

ארגון מגדלי הדגים עומד תמיד לרשותכם ולצדכם וגאה לייצג אתכם.

אלי שרירמנכ"ל ארגון מגדלי הדגים
טלפון:04-6065742
דוא"לsharir@dagim.org.il
כתובתמפעלים איזוריים עמק בית שאן, ישראל